Spominski pohod na Osamosvojitveno vojno in Tradicionalni pohod k sv. Hieronimu

Planinsko društvo Podnanos in Društvo Zdravljica Lozice v sodelovanju s KS Podnanos, KS Podraga in KS Lozice

VABIJO na

SPOMINSKI POHOD NA OSAMOSVOJITVENO VOJNO (PD Podnanos)

TRADICIONALNI POHOD K SV. HIERONIMU (Zdravljica Lozice)

30. 6. 2024 ob DNEVU DRŽAVNOSTI

Zbor pohodnikov v Podnanosu bo ob 9.30 pred Gasilskim domom.

Zbor pohodnikov na Lozicah bo ob 9.00 pred cerkvijo.

Skupni začetek pohoda izpod viadukta Šumljak na Mravah bo ob 10.00. Vzpon traja približno 2 uri.

Ob 12.00 bo pri cerkvi Sv. Hieronima sveta maša, po maši pa sledi še vzpon do Vojkove koče na Nanosu.

Vsi, ki se pohoda ne boste udeležili, se nam pridružite ob 13.45 pri spominskem obeležju ob Vojkovi koči, kjer bo potekala krajša slovesnost in slavnostna položitev venca.

Po zaključenem kulturnem programu sledi še spust na »Flanšče – Vrte«, kjer bo potekalo družabno srečanje obeh društev in Krajevnih skupnosti s pogostitvijo za vse udeležene.

Vabljeni ste vsi domoljubi s svojimi družinami in prijatelji.